Zadzwoń do nas! 737-44-62-63 | biuro.grzes@wp.pl

Wycieczki

Zorganizujemy wycieczkę dla grupy przedszkolnej i klasy, wyjazd firmowy, spotkanie integracyjne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Pełna oferta dostępna w katalogu.

KROŚNICE pełną parą

1 dzień

Wycieczka dla najmłodszych! Przejazd koleją wąskotorową wzdłuż ścieżki edukacyjnej, zwiedzanie parowozowni. Wizyta w Domu Drzewa czyli zabytkowej wyłuszczarni szyszek. Zajęcia w „Leśnym przedszkolu”, „Laboratorium przyrody”. Zabawy na świeżym powietrzu i placu zabaw. Ognisko i pieczenie kiełbasek.

ROGOWO - Zaurolandia

1 dzień

Bogata w atrakcje Wielkopolska ma w swojej ofercie coś dla każdego.
W Rogowie, znajduje się jeden z największych w Polsce parków dinozaurów, który budzi zachwyt wśród najmłodszych i zadumę wśród dorosłych. Dawni "władcy ziemi" są przedstawieni w skali 1:1, co wywiera ogromne wrażenie. Dodatkowo na terenie parku znajduje się duży plac zabaw, co pozwala na nieskrępowaną i bezpieczną zabawę.

KÓRNIK, ROGALIN i PUSZCZYKOWO

1 dzień

W programie dwa niesamowite pałace, które stanowią bodaj największą chlubę Wielkopolski. Spacer po kórnickim arboretum i Rogalińskim Parku Krajobrazowym (słynne dęby: Lech, Czech i Rus) doskonale uzupełniają podróż w świat historii, malarstwa i zabytków. Wizyta w Muzeum Arkadego Fidlera w Puszczykowie.

WROCŁAW śladem Krasnali
i „Cukier lukier”

1 dzień

Wrocław to piękne miasto z bogatą historią i ma w sobie wiele magii. Nie ma chyba drugiego takiego miejsca na świecie, które tak polubiłyby krasnoludki i dlaczego właśnie tam nie ukrywają się przed ludźmi? Zapraszamy w niezwykłą podróż szlakiem tych przesympatycznych stworzeń połączoną ze zwiedzaniem miasta i wizytą w manufakturze słodyczy, gdzie uczestnicy odkryją tajemnicę powstania słodyczy i własnoręcznie wykonają lizaki. Na zakończenie przejazd kolejką gondolową „Polinka”.

WROCŁAW Kolejkowo

1 dzień

Największa makieta kolejowa w Polsce. W „Kolejkowie” zabierzemy Cię
w podróż przez miniaturowy świat. Z nami zobaczysz zapierające dech
w piersiach krajobrazy, doświadczysz sielanki wsi, czy zwiedzisz tętniące życiem miasta. Następnie przejście na Stare Miasto i zwiedzanie, połączone z poszukiwaniem krasnoludków. (Program można dowolnie wzbogacić w zależności od życzenia zamawiającego).

WROCŁAW z Panem Tadeuszem

1 dzień

Wizyta w nowo otwartym Muzeum Pana Tadeusza. Muzeum jest częścią Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Misją Muzeum  jest pokazanie, jak "Pan Tadeusz" kształtował nowoczesne myślenie o tradycji
i tożsamości kulturowej, w jaki sposób romantyczne postrzeganie obowiązków wobec społeczności wpłynęło na wiele pokoleń Polaków.
W muzeum zobaczymy oryginalny rękopis "Pana Tadeusza". Następnie zwiedzanie z przewodnikiem Wrocławia i przejazd kolejką gondolową „Polinka”.

WROCŁAW na sportowo

1 dzień

Zwiedzanie stadionu Wrocław, który może pomieścić 45.000 tyś. kibiców. Zobaczymy m.in. trasę piłkarza (szatnie, ławki rezerwowych, trybuny, sala konferencyjna). Następnie zwiedzanie z przewodnikiem Wrocławia przejazd kolejką gondolową „Polinka”. (Program można dowolnie wzbogacić w zależności od życzenia zamawiającego).

KŁODAWA i TERMY UNIEJÓW

1 dzień

Zwiedzanie kopalni Soli w Kłodawie z przewodnikiem. Zjazd 600 metrów pod powierzchnię ziemi w kopalni w Kłodawie, dla wielu, pozostanie na wiele lat życiowym rekordem i ciekawym doświadczeniem. Przyjazd do Uniejowa Termy Uniejów Kompleks Termalno-Basenowy, oferujący gorące kąpiele w leczniczych solankach termalnych.

WARSZAWA w pigułce

1 dzień

Wjazd na punkt widokowy Pałacu Kultury i Nauki, następnie zobaczymy Łazienki Królewskie, Zamek Królewski (z zewnątrz), Grób Nieznanego Żołnierza, kolumnę Zygmunta, Pałac Prezydencki, Starówkę, zwiedzanie Stadionu Narodowego (trasa piłkarza) lub Muzeum Sportu i Turystyki.
Program można dowolnie wzbogacić lub zmodyfikować m.in. o Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Narodowe, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich, Ogrody Uniwersyteckie.

SZLAK PIASTOWSKI

1 dzień

W programie: zwiedzanie Katedry w Gnieźnie, przejazd kolejką wąskotorową na trasie Żnin - Wenecja, w Wenecji zwiedzanie ruin zamku
i muzeum kolejki wąskotorowej, w Biskupinie - osady prasłowiańskiej, 

POZNAŃ Wielkopolska moja mała ojczyzna

1 dzień

Spacer z przewodnikiem, zobaczymy m.in. Stary Rynek, Koziołki, Pomnik Adama Mickiewicza, ul. Święty Marcin zwiedzanie stadionu na, którym gra drużyna „Kolejorza”.

TORUŃ

1 dzień

Mikołaj Kopernik, pierniki, Krzywa Wieża jedno z najsłynniejszych miast zawsze jest gotowe na przyjazd turystów, a moc oferowanych atrakcji zmusza do trudnych wyborów. Proponujemy Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Następnie spacer z przewodnikiem zobaczymy m.in. Ratusz Staromiejski, Kamienica pod Gwiazdą, Krzywą Wieżę, dom Mikołaja Kopernika. Na zakończenie warsztaty wypieku piernika lub rejs statkiem.

WARSZAWA

2 dni

(Dzień 1) Łazienki Królewskie, następnie spacer z przewodnikiem zobaczymy m.in. Zamek Królewski (z zewnątrz), Grób Nieznanego Żołnierza, kolumna Zygmunta, Pałac Prezydencki, Starówka, zwiedzanie Stadionu Narodowego (trasa piłkarza) lub Muzeum Sportu i Turystyki oraz wjazd na punkt widokowy Pałacu Kultury i Nauki.

(Dzień 2) do wyboru: Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Historii Żydów Polskich, Wilanów lub Telewizja Polska.

KARKONOSZE Karpacz, Szklarska Poręba, Świeradów Zdrój

2 dni

(Dzień 1) Wjazd wyciągiem krzesełkowym na szczyt Kopy, piesze wejście na Śnieżkę (1603m n.p.m.) najwyższy szczyt w Sudetach, wędrówka do schroniska „Samotnia” nad Małym Stawem i Karpacza Górnego, świątynia Wang – drewniany kościółek z przełomu XII-XIII wieku, lub opcja 2 Muzeum Sportu i Turystyki Regionu Karkonoszy, zjazd letnim torem, saneczkowym „Kolorowa”, świątynia Wang

(Dzień 2) Przejazd do Szklarskiej Poręby, leśna Huta Szkła, Chata Walońska, Wodospad Szklarki oraz formacje skalne Chybotek i Złoty Widok, następnie przejazd do Świeradowa Zdroju – spacer po mieście, degustacja Świeradowskiej wody mineralnej.

TRÓJMIASTO i MALBORK

3 dni

(Dzień 1) Zwiedzanie Głównego Miasta m.in. Długi Targ, Długie Pobrzeże Spichlerz Królewski, Statek Sołdek, Ulica Mariacka. Bazylika Mariacka + wejście na wieżę widokową, Westerplatte.

(Dzień 2) GDAŃSK - OLIWA Zwiedzanie Katedry z wysłuchaniem 20 minutowego koncertu organowego, dawny zespół klasztorny, SOPOT Wejście na Molo, spacer ulicą Monte Cassino. GDYNIA Skwer Kościuszki, Molo Południowe, zwiedzanie Żaglowca Dar Pomorza lub ORP Błyskawica.

(Dzień 3) Centrum EXPERYMENT lub Malbork (zwiedzanie zamku).

KRAKÓW

3 dni

(Dzień 1) do wyboru Oświęcim, Ojców, Wieliczka lub Wadowice.

(Dzień 2) Kraków zobaczymy między innymi Smoka Wawelskiego, Wawel: dziedziniec, katedra: Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie, Rynek, Sukiennice, Podziemną Trasę Turystyczną, Kościół Mariacki z Ołtarzem Wita Stwosza, Bramę Floriańską, Barbakan, Planty Krakowskie.

(Dzień 3) ENERGYLANDIA Największy park rozrywki w Polsce.

NIEMCY

1 dzień

BERLIN
Zwiedzanie miasta m.in. Alexanderplatz z wieżą telewizyjną, wyspa muzealna z muzeum Pergamon lub muzeum Egipskim. Spacer główną ulicą do Bramy Brandenburskiej, Muzeum Holokaustu, plac Poczdamski, zachowany fragment muru berlińskiego, Europa Center z zegarem wodnym. Wycieczka może być kilkudniowa.

TROPIKALNA WYSPA
Trochę egzotyki w centrum Europy? Marzysz o kąpieli, piaszczystej plaży
i palmach? Jeśli tak, nie może Ciebie zabraknąć w oazie rozrywki pod Berlinem. Niezwykłe wrażenia gwarantowane. Całodniowa zabawa na tropikalnej wyspie, największy zadaszony Las Tropikalny świata, Wioska Tropikalna, oryginalne budowle pochodzące z krajów podzwrotnikowych, plaża Morza Południowego i wiele innych atrakcji.

SZWAJCARIA SAKSOŃSKA
Zwiedzanie średniowiecznego zamku Stolpen zbudowanego na górze bazaltowej, związanego m.in. z hrabiną Cosel, metresą króla Augusta II, izbą tortur, podziemiami oraz najgłębszą studnią wydrążoną w bazalcie. Spacer po rynku, przejazd do parku Narodowego Bastei. Zwiedzanie rezerwatu skalnego wznoszącego się ok. 300 m nad Doliną Łaby, spacer po kamiennym moście i po kładkach pomiędzy formacjami skalnymi - stąd jedne z najpiękniejszych widoków w Europie. Przejazd autobusem do nie zdobytej nigdy królewskiej twierdzy Koenigstein.

DREZNO
Zwiedzanie miasta m.in. Opera Sempera, kościoły dworski Hofkirche
i Frauenkirche, Zespół pałacowy Zwinger z galerią malarską dawnych mistrzów, muzeum porcelany i gabinetem matematyczno-fizycznym lub zamku rezydencyjnego ze skarbcem, zbiorem klejnotów króla Augusta II, tarasy nad Łabą. Przejazd kolejką po parku.

CZECHY

1 dzień

PRAGA
Stolica Czech to jedno z tych miast, które śmiało można zestawiać z pięknem Paryża czy Wiednia. Od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów z Polski, Europy i całego świata, a wielość atrakcji i zabytków jest imponująca. Podczas wycieczki zobaczymy m.in. Hradczany, Bazylikę św. Jerzego, Złotą Uliczkę, Most Karola, Rynek, Ratusz.

ADRSPACH i DVUR KRALOVE
Zwiedzanie rezerwatu skalnego w Adrspach wraz z mini rejsem po jeziorku.

CZESKI RAJ
Jicin zwiedzanie miasta z zamkiem Waldsteina, rynkiem, wieżą Valdicką. Dla dorosłych dodatkowo możliwość zwiedzania browaru wraz
z degustacją piwa.